Filmklub: Szamuráj a konyhában

Japán filmklubunkat októberben is a Toldi moziban tartjuk, ezúttal a Szamuráj a konyhában (2013, 121 p) című drámát vetítjük.

Japán filmklubunk következő filmje a Szamuráj a konyhában, melyben egy konyhaművészetben járatlan fiatal szamuráj, Yasunobu megpróbáltatásait ismerhetjük meg. A temperamentumos Haru remekül főz, újdonsült vőlegénye, Yasunobu viszont semmit nem konyít a szakácsművészethez. Ez magában nem okozna problémát, a fiú azonban a Funaki család örököse, akik nemzedékek óta Kaga tartomány urának a szakácsai, s kard helyett a konyhakéssel szolgálják urukat a legnagyobb odaadással. A lány feladata lesz, hogy kitanítsa a fiatalembert, aki komolytalan dolognak gondolja, hogy egy szamuráj a konyhában ügyködjön.

A filmet japán nyelven, angol felirattal és magyar hangalámondással vetítjük.

kitchen-samurai.jpg©2013 “A Tale of Samurai Cooking” Film Partners

Szamuráj a konyhában

(2013, 121 p)

Rendezte: ASAHARA Yuzo

Időpont:

2017. október 4. (szerda), 19:00

Helyszín:

Toldi mozi

(1054 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 36-38.)

A filmet ingyenes regisztrációs jeggyel tekinthetik meg, melyet 2017. szeptember 20-tól vehetnek át, személyesen, a Toldi mozi pénztárában.
Az eseményre nem szükséges a Japán Alapítvány honlapján regisztrálni.

入場は無料ですが、Toldi映画館のチケット売り場で席を指定し、無料チケットを受領していただく必要があります。
無料チケット(200席)が無くなり次第入場を締め切らせていただきますのでご了承ください。