Gyerekkép és oktatás Japánban – tudományos konferencia

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító- és Óvóképző Kara a Japán Alapítvánnyal közösen szakmai tudományos konferenciát és témanapot szervez, hogy a hazánkban még kevéssé kutatott japán nevelés, illetve oktatás tükrében mutassa be a japán kultúrát.

A téma aktualitását az is adja, hogy a japán szakok hallgatóin, doktoranduszain kívül is egyre többen választanak Japánnal kapcsolatos témát tudományos kutatásaik tárgyául. Hogy ez a tendencia további teret nyerhessen, a szervezők szükségesnek érzik a hazai japanológiai kutatások átfogó bemutatását. A konferencia plenáris előadásokkal indul, majd a felszólalók három szekcióra osztva 15 perces előadásokban mutatják be kutatási eredményeiket. A japán kultúra gyakorlati megismertetésére workshopok nyújtanak lehetőséget.

Időpont:

2017. október 13. 9:00-14:00

Helyszín:

ELTE Tanító- és Óvóképző Kar

(1126 Budapest, Kiss János altábornagy utca 40.)

A részvétel ingyenes!

A konferencia részletes programja letölthető innen.

elte-tok-logo.png

Támogatók: