Light up Nippon! rövidfilm kölcsönzési lehetőség

Japánban a tűzijáték nem csak szépsége miatt fontos, a hagyomány szerint a tűzijáték-eregetés egyben szerencsét hoz, kiengeszteli a holtak lelkét, ima az elveszettekért, és a világunkon esett sebek begyógyulásáért.

A 2011 március 11-i Japánt sújtó példátlan súlyosságú földrengés és szökőár egyéves évfordulójára kiadott dokumentumfilm az önkéntesek munkájával a szerencsétlenség sújtotta területeken megvalósított tűzijáték-sorozat történetén keresztül rajzol képet a talpraállásról, a fiatalok szerepvállalásáról és a katasztrófa utáni újjáépítésről.

A 28 perc hosszú filmet a Japán Alapítvány Budapesti Japán Kulturális Központ oktatási intézményekben történő ingyenes órai, vagy más keretben történő levetítésre szívesen rendelkezésre bocsátja. A film japánul, angol felirattal, DVD formátumban érhető el.

Érdeklődni lehet:

Bozsó Réka programszervezőnél