Kulturális és előadóművészeti projektek támogatása

• A Japán Alapítvány Tokiói Központ pályázati kiírása

Pályázat japán előadóművészek valamint a japán kultúra megismertetését megcélzó szakértő előadók meghívására (Q-DACS)

Célja, hogy anyagi támogatást nyújtson a saját műveiket (közönségszereplések, előadások, bemutatók és nemzetközi társprodukciók) külföldön bemutató japán előadóművész-csoportok valamint a külföldön megrendezésre kerülő kulturális események (workshopok, bemutatók, előadások) meghívott japán szakértői számára.

Jelen pályázatot olyan magyar szervezet, egyesület figyelmébe ajánljuk amely japán előadóművész-csoport vagy egyén, a japán kultúra valamely japán szakértőjének magyarországi szerepeltetésében gondolkozik!

Pályázhatnak:

1.) Külföldről meghívást kapott

• Japán székhelyű japán előadóművész-csoportok vagy egyéni művészek (színdarab, zene, kisebbségi művész csoport stb.)
  • a japán kultúra japán szakértői.

2.) Valamint a fent említett előadóművész csoportok, egyéni művészek, a japán kultúra szakértőinek külföldi előadásait szervező japán non-profit szervezetek, ügynökségek.

A pályázat a következő tartalmú projektekre érvényes:

• Színielőadás, koncert, táncművészeti előadás, népművészeti előadás
  • A japán kultúra (beleértve a japán sportokat is) megismertetését megcélzó előadás (bemutató, workshop)

A pályázaton kívül eső projektek:

• Külföldön megrendezésre kerülő kiállítások (Lásd Külföldön megrendezésre kerülő kiállítások támogatása)
  • Külföldön megrendezésre kerülő japán filmbemutatók, filmvetítések
  • Japán nyelvi szakértők meghívása
  • Nemzetközi konferencián való résztvétel (Lásd Intellektuális cserepkapcsolatok támogatása)

Figyelem! A japán kormány egyéb intézményétől, különleges jogi személytől, független japán kormányszervtől már támogatásban részesülő szervezetek, személyek jelen pályázatra nem nyújthatják be jelentkezésüket!

A pályázat időtartama:

1. szakasz: 2018. április 1. és 2019. március 31. között megrendezésre kerülő projektekre.

2. szakasz: 2018. október 1. és 2019. március 31. között megrendezésre kerülő projektekre.

Az előadóút megkezdésének és befejezésének napja is bele kell hogy essen a pályázat időtartamába!

Finanszírozás:

• A Japán Alapítvány fizeti a nemzetközi repülőjegy és a teherfuvar díjának egy részét.

Támogatásban részesült pályázatok aránya:

A 2017-es költségvetési év 1. szakaszában a beküldött 215 pályázatból 82 részesült támogatásban.

Az elbírálás ismérvei:

A pályázat elbírálása külső szakértő beavatásával, a következő pontok alapján történik.

• A projekt támogatásának szükségessége
  • A projekt tartalma (A pályázó életműve, a projekt minősége, a projekt jelentőssége, hatásköre stb. alapján)
  • A pályázat megtervezettsége, projekt tervezet
  • A következő pályázatok magasabb prioritást élveznek:
  • Több ország vagy város bevonásával megrendezésre kerülő turné-projektek
  • Jelentős nemzetközi fesztiválok, jubileumi rendezvények alkalmából megrendezésre kerülő projektek
  • A japán kultúra bemutatására kevés lehetőséggel rendelkező országokat, vidékeket megcélzó projektek
  • Az adott projekten keresztül katasztrófa súlytotta övezetek talpraállásáért, a nemzetközi problémák megoldásáért tevékenykedő pályázatok

A pályázat kisebb prioritást kap, amennyiben:

• A pályázó az adott évadban a Japán Alapítvány más pályázatára is jelentkezik
  • A projekt sikere csak az adott pályázó csoportra, egyénre korlátozódik
  • A pályázó nagyobb hangsúlyt fektet az előadáson kívüli egyéb tevékenységekre (pl. városnézés, kutatási tevékenység)
  • A pályázat kevés számú előadást foglal magában
  • A meghívó fél költségfedezete szembetűnően elenyésző, a költségvetés egyensúlyában problémák mutatkoznak stb.

Határidő:

1. szakasz: 2017. december 1. (2018. április 1. és 2019. március 31. között megrendezésre kerülő projektekre)

2. szakasz: 2018. júnuis 1. (2018. október 1. és 2019. március 31. között megrendezésre kerülő projektekre)

Eredményhirdetés:

1. szakasz: 2018. április

2. szakasz: 2018. szeptember

Részletesebb információ és letölthető pályázati adatlap elérhető az alábbi linken: