Ösztöndíjas programok japánnyelv-oktatók részére

A Japán Alapítvány lehetőséget hirdet japánnyelv-oktatók számára, hogy Japánban (az Alapítvány Urawai Központjában) képzésen vegyenek részt.

Pályázható programok: Hosszútávú nyelvoktatói képzés, Rövidtávú nyelvoktatói képzés, Projekt-alapú tréning program japánnyelv-oktatóknak valamint a Japán Nyelv és Kultúra Mesterképzés.

Hosszútávú (6 hónapos) nyelvoktatói képzés

Kinek ajánlott?

Olyan, a pályájuk elején álló japánnyelv-oktatóknak, akik szeretnék fejleszteni japánnyelv-tudásukat, módszertani és pedagógiai ismereteiket, illetve elmélyíteni Japánnal kapcsolatos ismereteiket.

• A pályázó oktatási intézményben alkalmazott japánnyelv-oktató
  • JLPT N4 (régi 3-as) szintű japán nyelvtudás
  • Minimum 6 hónap, de kevesebb, mint 5 év japánnyelv-oktatási tapasztalat ( magánórák nem számítanak!)
  • 2012. április és 2017. december között nem vett részt 2 hónapnál hosszabb nyelvoktatói képzésen Japánban
  • Korhatár: 35 év

6 hónap

2018. szeptember 4. és 2019. március 1. között

Részletes információkat a Japán Alapítvány Program Guidelines c. pályázati tájékoztatóban olvashatnak:

Rövidtávú (2 hónapos) nyelvoktatói képzés

Kinek ajánlott?

Olyan, legalább 2 év szakmai tapasztalattal rendelkező japánnyelv-oktatóknak, akik szeretnék japánnyelv-tudásukat, módszertani ismereteiket, illetve más kultúrák megértésére irányuló képességüket fejleszteni.

• A pályázó oktatási intézményben alkalmazott japánnyelv-oktató
  • JLPT N4 (régi 3-as) szintű japán nyelvtudás
  • Minimum 2 év japánnyelv-oktatási tapasztalat ( magánórák nem számítanak!)
  • 2011. április és 2016. december között nem vett részt 2 hónapnál hosszabb nyelvoktatói képzésen Japánban
  • Korhatár: 55 év

2 hónap

1.)Nyári kurzus: 2017. június 27. és 2017. augusztus 17. között

2.)Téli kurzus:  2018. január 10. és 2018. március 3. között

Projekt-alapú tréning program japánnyelv-oktatóknak

Kinek ajánlott?

A program japánnyelv-oktatási tananyagok, tantervek fejlesztésével foglalkozó japánnyelv-oktatókat céloz meg, célja, hogy a szükséges szakmai ismeretek és készségek fejlesztésével segítse a nyelvoktatók aktuális projektjének sikeres befejezését. Azonos projekten dolgozó csoportok jelentkezése is megengedett.

Japán és magyar anyanyelvű nyelvtanárok egyaránt pályázhatnak.

Feltételek:
  • A programra tengerentúli (nem Japánban) működő japánnyelv-oktatási intézmények pályázhatnak.  Különböző tengerentúli intézményhez tartozó japánnnyelv-oktatók csoportos jelentkezése esetén az a japánnyelv-oktatási intézmény, amelynek alkalmazásában a csoportvezető áll.

A programon az alábbi feltételeknek megfelelő személyek vehetnek részt:

• Olyan személy, aki a pályázó intézmény alkalmazásában áll, mint japánnyelv-oktató, és a pályázat lezárulását követően is folytatja addigi munkáját a pályázó intézményben. Csoportos pályázás esetén nem szükséges a csoport minden tagjának ugyanazon ország ugyanazon japánnyelv-oktatási intézményéhez tartozni.
  • Japán állampolgár, vagy olyan országból származó személy, amelynek diplomáciai kapcsolata van Japánnal.
  • Korhatár: 55 év (2017. december 1-ig nem tölti be 55. életévét)
  • Akinek nincs olyan fizikai vagy mentális betegsége, amely akadályozná a programon való részvételét.
  • Minimum 5 év nyelvtanári tapasztalattal rendelkezik. (*A magántanítási tapasztalat ebbe nem számít bele!)
  • A pályázat leadásakor minimum JLPT N1-es fokozatú japánnyelv-tudással rendelkezik.
  • 2017. április és 2018. március között nem vett részt, nem tervezi részvételét semmilyen, a Japán Alapítvány vagy japán egyetemek által meghirdetett, 2 hónapnál hosszabb időtartamú nyelvtanári képzésén, beleértve a Japán Alapítvány Rövidtávú (2 hónapos) nyelvoktatói programját.
A program helyszíne

Japán Alapítvány Nemzetközi Japánnyelvi Központ (Saitama-ken, Saitama-shi)

A program időtartama

2-10 hetes időtartam 2018. június 1. valamint 2019. február 28. között.

A program leírása:

A résztvevők a pályázat leadásakor felvázolt kutatási tervnek megfelelően, témavezető tanár segítségével végzik a projekt sikeres befejezéséhez szükséges feladatokat, majd hazatérésük után beszámolót nyújtanak be a projekt állásával kapcsolatban. Végül, az elkészült munkákat tankönyv, tanterv vagy értekezés formájában kell nyilvánosságra hozniuk vagy publikálniuk.

Japán Nyelv és Kultúra Mesterképzés

Kinek ajánlott?

Olyan japánnyelv-oktatóknak vagy japánnyelv-oktatói múlttal rendelkező kormányhivatalnokoknak, akik a jövőben országuk és régiójuk japánnyelv-oktatásának tudományos területén vezető szerepet kívánnak betölteni.

Feltételek:
  • A pályázó oktatási intézményben vagy az Oktatási Minisztériumban alkalmazott japánnyelv-oktató
  • minimum bachelor vagy annak megfelelő szintű diplomával rendelkezik
  • JLPT N1 szintű japán nyelvtudás
  • Minimum 2 év japánnyelv-oktatási tapasztalat ( magánórák nem számítanak!)
  • 2017 október és 2018 szeptember között nem tervez részt venni 2 hónapnál hosszabb nyelvoktatói képzésen Japánban
  • Korhatár: 44 év

1 év

2018. szeptember és 2019. szeptember között

A mesterképzést az alábbi két intézmény valamelyikében lehet elvégezni:

• A Japán Alapítvány Japánnyelvi Központja, Urawa
  • The National Graduate Institute for Policy Studies (GRIPS)

Japánul

Minden nyelvoktatói pályázat beadási határideje: 2017. december 1.

Minden űrlapot angolul kérünk kitölteni!

A pályázatok eredményeineek kiértesítése

2018. április vége