2019-20. Éves kurzusok - Kurzuskiírás

Az éves kurzusok két féléves szemeszterre lebontott, éves tanfolyamok. Az órákon a Közös Európai Referenciakeret és a JF Nyelvoktatási Standard normatívájára épülő tankönyveket használunk. A kurzusok a valós életben történő kommunikációra készítenek fel. A nyelvtanuláson túl hallgatóink különböző témákon keresztül mélyíthetik el a japán kultúrával kapcsolatos ismereteiket.

1. A kurzusok időtartama

Időtartam

Tanítási órák száma

1. félév

2019. szeptember 16. (hét) – 2020. január 28. (kedd)

Téli szünet: 2019. december 18. (szer) – január 3. (pén)

90 perc x 32 alkalom

2. félév

2020. február 17. (hét) – június 11. (csüt)

90 perc x 32 alkalom

B1-3

Hétfő/Szerda
17:10 18:40

„Marugoto Nihon no kotoba to bunka – Chūkyū 2 B1”

* A 2018-19. tanévben nem indítunk G1 (A1-nullszintről) és G2 (A2 szintről) induló csoportokat. A1 és A2 szintű nyelvtanulás céljából Autonóm nyelvkurzusainkat vagy online felületen elérhető E-learning kurzusainkat ajánljuk.

Első féléves kurzusnaptár 2019-20: letölthető innen.

Előadói és tantermi beosztás:

3. Tandíj

50 000Ft/félév

A befizetett tandíjat csak abban az esetben áll módunkban visszafizetni, ha kellő létszám hiányában a kurzust nem sikerül beindítani.

4. Kurzuslétszám

Minimum 4  – maximum 12/18 fő (a tanterem kapacitásától függően).

– Túljelentkezés esetén a befizetés sorrendje dönt a hallgatók felvételéről.

Amennyiben a jelentkezők száma nem éri el a 4 főt, a kurzus nem indul be.

5. Tankönyv

A kurzusokon használt tankönyvekkel kapcsolatban az alábbi linkekre kattintva tájékozódhat.

Dekiru 2 (G3, G4):

Marugoto Nihon no kotoba to bunka – Chūkyū 2 B1 (G5):

* A Dekiru 2 tankönyvet hallgatóinknak egynénileg kell beszerezniük. (A tankönyvek megvásárlására a Japán Alapítványon keresztül nincs lehetőség.) A Dekiru tankönyvcsalád beszerezhető a Könyvtárellátó Nonprofit Kft. (KELLO) webshopján keresztül:  http://webshop.kello.hu/

* A Marugoto Nihon no kotoba to bunka – Chūkyū 2 B1 tankönyvet a Japán Alapítvány szerzi be és bocsájtja a hallgatók rendelkezésére. A tankönyv árát (6.000Ft) kurzuskezdéskor kérjük el.

6. Jelentkezés

Jelentkezési időszak: 2019. augusztus 26. (hétfő) – szeptember 12. (csüt)

Jelentkezni a jeletkezési lap kitöltésével és elektronikus úton történő leadásával lehet.

Email-címünk: nikolenyigergely@japanalapitvany.hu

– A jelentkezés a befizetéssel válik érvényessé.

– Új jelentkezőink szintfelmérő tesztet írnak. (Ld.: 9. Szintfelmérő)

– Azon hallgatóink, akik nem feleltek meg az előző félév végén tartott záróvizsgán, ennek ellenére mégis magasabb csoportban kívánják folytatni tanulmányaikat, szintén szintfelmérő vizsgát tesznek.

A Jelentkezési lap letölthető innen: Éves kurzusok 2019-20 Jelentkezési lap

7. Befizetés

Befizetési időszak: 2019. augusztus 26. (hét) – szeptember 13. (pén)

Befizetés módja: személyesen vagy átutalással.

* Kérjük, a befizetés kívánt módját jelezze jelentkezésekor!

* Azok részére, akik átutalással szeretnének fizetni, emailben küldünk értesítést a számlaszámról. Az átutalás kezelési költsége a befizetőt terheli.

8. Szintfelmérő (új jelentkezők számára)

Vizsgázni az alábbi időszakban lehet, előre egyeztetett időpontban:

2019. augusztus 26. (hét) – szeptember 12. (csüt), (hétköznap, 9:00–18:00 között)

Időpontot egyeztetni emailen vagy telefonon lehet.

* A szintfelmérő írásbeliből és szóbeli beszélgetésből áll. (Összesen max. 1 óra) A csoportot az eredmények kiértékelése után határozzuk meg.

9. Speciális ajánlatok, kedvezmények

A G3–G4 csoportok hallgatói félévente ingyenesen részt vehetnek 1-1 Kulturális témájú előadáson. Kérjük, kövesse figyelemmel a Kulturális témájú előadásokkal kapcsolatos kiírásokat!

A G5 csoport hallgatói félévente ingyenesen részt vehetnek 1-1 Téma-specifikus kurzuson vagy Autonóm nyelvkurzuson. Kérjük, kövesse figyelemmel a kurzusokkal kapcsolatos kiírásokat!

Kapcsolat:

Tel: (06-1)214-0775  (H–Cs.: 9:00–18:00, P.: 9:00–17:00)

E-mailnikolenyigergely@japanalapitvany.hu

Kapcsolattartó: Nikolényi Gergely