Magyarországi Japánnyelv-oktatási Szimpózium 2021. - Előadókat keresünk!

Időpont:
2021.11.06. 09:00

1. Időpont: 2021. november 6. (szombat)
                  9:00–12:30 (az időpont nem végleges)
                  Workshop és előadások: (gyakorlati beszámoló, kutatási téma ismertetése, intézmény bemutatása)

2. Lebonyolítás formája: online (zoom applikáció segítségével)

3. Jelentkezés az alábbiak szerint:
    ① Kategóriák
        A. Gyakorlati beszámoló
        B. Japánnyelv-oktatással kapcsolatos kutatás ismertetése
        C. Japánnyelv-oktatási intézmény bemutatása
       * Alapvetően csak magyarországi japánnyelv-oktatással kapcsolatos gyakorlat, kutatás vagy intézmény bemutatása lehetséges.

② Előadások formája
      – Szóban
      – Hosszúság: 30perc (előadás: 20p, kérdés-felelet: 10p)

③ Előadások nyelve
      – japán vagy magyar
        * Magyar nyelvű előadás esetén kérjük, gondoskodjon japán tolmácsról. Amennyiben sehogy sem talál megfelelő tolmácsot, kérjük, vegye fel a kapcsolatot az MJOT-val. http://mjot.hu/kapcsolat-2/

④Jelentkezés
       Kérjük, jelentkezésekor az alábbi oldalon adja meg előadásának címét és rövid összefoglalását: https://jp.surveymonkey.com/r/JS7JC3H

Jelentkezési határidő:  2021. október 10. (vasárnap)
      A jelentkezések elfogadásáról a határidő lezárulta után küldünk értesítést.

⑤Írásbeli beszámoló (igény esetén)
      Az előadók opcionálisan írásbeli beszámolót is készíthetnek. A beszámolók az MJOT honlapján jelennek meg. Kérjük, a beszámolók kéziratát legkésőbb február végéig adják le. (A beszámolók hossza maximum 6 oldal (A4) lehet. További részletekről a későbbiek során küldünk értesítést.)

⑥Videó rögzítés
      A workshopokról és előadásokról opcionálisan videófelvétel készül. A videók linkjei a későbbiekben a Japán Alapítvány Budapesti Iroda youtube oldalán, az MJOT honlapján valamint a 中Kelet-Közép-Európai Japánnyelv-oktatási Platformon is megosztásra kerülnek.

4.Kapcsolat:
     Nyeste Zsolt (magyar)              ny.yoyo@gmail.com
     Katajama Megumi (japán)         katayama.m@jfbp.org.hu

A rendezvény a Sakura Network közös szervezésében valósul meg, melynek tagjai:

- Eötvös Loránd Tudományegyetem

- Károli Gáspár Református Egyetem

- Japán Alapítvány Budapesti Iroda

- Magyarországi Japánnyelv-oktatók Társasága (MJOT)