A Japán Alapítvány tanulmányi programokat hirdet japánnyelv-oktatók számára Japánban, az Alapítvány Urawa Központjába. Pályázható programok 2024-25-ben:

1. Alapképzés Japánnyelv-oktatók számára (NC-BT)
   2. Nyelvképzés Japánnyelv-oktatók számára (NC-JT)
   3. Átfogó Módszertani Képzés Japánnyelv-oktatók Számára (NC-MT-S (nyári))
   4. Átfogó Módszertani Képzés Japánnyelv-oktatók Számára (NC-MT-A (őszi))

FIGYELEM!
A jelentkezések online felületen (Online Application Portal) történnek. Letöltési linkek a lap alján.

1. Alapképzés Japánnyelv-oktatók Számára (NC-BT)

Kinek ajánlott?
Olyan, a pályájuk elején álló japánnyelv-oktatóknak, akik szeretnék fejleszteni nyelvtudásukat, megismerni az alapszintű módszertani és pedagógiai ismereteket, illetve elmélyíteni Japánnal kapcsolatos tudásukat. A program időtartama 6 hónap.

Feltételek:
  - A pályázó (2023. december 1-én) több mint 6 hónapja, de kevesebb, mint 5 éve oktatja a japánt. (Tanítási gyakorlat és magántanítás nem tartozik ide.)
  - A pályázó nem végzett kötelező tanulmányokat (általános iskola vagy középiskola) Japánban.
  - Japán nyelvtudás a pályázat leadásakor: minimum JLPT N4 (régi 3-as szint) vagy JF Standard A2, illetve ezeknek megfelelő nyelvtudás
  - A pályázó korábban nem vett részt 1 hónapnál hosszabb nyelvoktatói képzésen, melyet a Japán Alapítvány vagy más akadémiai szintű intézmény hirdetett meg Japánban.

6 hónap

Lebonyolítás:
2024. augusztus 27. - 2025. február 20. (tervezett időtartam)

Jelentkezési határidő:
2023. november 30. (japán idő szerint 13:00) - az Online Application Portal-on keresztül

2024. április

Részletes információk a Japán Alapítvány Program Guidelines c. pályázati tájékoztatójában:
Angolul (36-37.o)
Japánul (32-33.o)

2. Nyelvképzés Japánnyelv-oktatók Számára (NC-JT)

Kinek ajánlott?
A 6 hetes időtartamú program olyan japánnyelv-oktatóknak szól, akik elsősorban nyelvtudásukat, nyelvi készségeiket akarják fejleszteni. A programon NINCS lehetőség oktatásmetodikai ismeretek elmélyítésére.

Feltételek:
  - A pályázó (2023. december 1-én) több mint 6 hónapja oktat japánt oktatási intézményben.  (Kötelező tanítási gyakorlat és magántanítás nem tartozik ide.)
  - Japán nyelvtudás a pályázat leadásakor: minimum JLPT N4 vagy N5 (régi 3-as vagy 4-es szint) vagy JF Standard A2, illetve ezeknek megfelelő nyelvtudás
    * A programra nem várjuk ennél erősebb nyelvtudású pályázók jelentkezését!

6 hét

Lebonyolítás:
2024. június 5. - 2024. július 19. (tervezett időtartam)

Jelentkezési határidő:
2023. november 30. (japán idő szerint déli 13:00) - az Online Application Portal-on keresztül
* Az 55 évnél fiatalabb pályázók előnyt élveznek.

Angolul (38-39.o)
Japánul (34-35.o)

3-4. Átfogó Módszertani Képzés Japánnyelv-oktatók Számára (NC-MT-S (nyári), NC-MT-A (őszi))

Kinek ajánlott?
A 6 hetes időtartamú program olyan japánnyelv-oktatóknak szól, akik elsősorban oktatásmetodikai ismereteiket akarják fejleszteni. A programot 2024 során két (nyár-ősz) ízben hirdetjük meg. A programon NINCS lehetőség nyelvi készségek fejlesztésére.

- Nyelvoktatási tapasztalat:
    Nyári kurzus: – (2023. december 1-én) több mint 2 év, de kevesebb mint 5 év
    Őszi kurzus: – (2023. december 1-én) több mint 5 év
    (Kötelező tanítási gyakorlat és magántanítás nem tartozik ide.)
  - Japán nyelvtudás a pályázat leadásakor: minimum JLPT N3 (régi 2-es szint) vagy JF Standard B1, illetve ezeknek megfelelő nyelvtudás
  - A pályázó 2018. április és 2023. december 1. között nem vett részt 1 hónapnál hosszabb nyelvoktatói képzésen, melyet a Japán Alapítvány vagy más akadémiai szintű intézmény hirdetett meg Japánban. (E kritérium alól felmentést élveznek azok, akik a korábbi Hosszútávú Nyelvtanári Képzés során a Japán Alapítvány Japán Nyelvi Központjának ügyvezető igazgatója által kiosztott különdíjban részesültek.)

6 hét

Lebonyolítás:
Nyári Kurzus: 2024. július 17. - 2024. augusztus 30. (tervezett időtartam)
Őszi Kurzus: 2024. október 1. - 2024. november 14. (tervezett időtartam)

Angolul (40-41.o)
Japánul (36-37.o)

FIGYELEM!
Mindegyik program esetében a jelentkezés online formában történik, az Online Application Portal-on keresztül.
Részletek, jelentkezés az alábbi oldalakon:
Angol
Japán