8 március

A japán “kóban” közösségi rendészeti modell - Dr. Héra Gábor előadása

Mitől lett Japán a világ egyik legbiztonságosabb országa? Erre a kérdésekre keresi a választ Dr. Héra Gábor előadása egy 2022-ben, Japánban végzett szociológiai kutatás alapján. A vizsgálat keretében interjúk készültek Tokió és Kiotó városaiban rendőri vezetőkkel, koban rendőrökkel és a rendőrség munkájára rálátó kutatókkal. Szeretettel várjuk Önöket március 8-án az Aranytíz Kultúrházban!

17 február

Az Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) eredete és kifelé mutató szemlélete

Hogyan született meg a világ számos országában népszerűségnek örvendő Shingeki no Kyojin című manga? Fujimoto Yukari, a Meiji Egyetem professzora ebben az előadásban arra helyezzi a hangsúlyt, miszerint a Shingeki no Kyojin történetében a szerző nemcsak egyes szereplőket, hanem egy egész világot igyekezett megalkotni — ennek kapcsán bemutatja a szerző, Isayama Hajime debütáló alkotását, kifejezésmódjának jellegzetességeit, valamint azon műveket, amelyek inspirálták a Shingeki no Kyojin megalkotásakor.

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött! Regisztráció: ITT

9 február

EVERY DAY A GOOD DAY filmvetítés a Hopp Múzeumban

Február 9. (péntek) 16:00-tól a Every Day a Good Day című film lesz látható eredeti nyelven, angol felirattal a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban. Maga a vetítés a múzeumi belépő birtokában ingyenes! A múzeumban jelenleg Gróf Vay Péter püspök japán műgyűjteménye látható, így egy igazán a japán kultúrával átitatott délutánban lehet része az érdeklődőknek!

Előzetes regisztráció szükséges! Regisztrálni a hopprogram@hoppmuseum.hu e-mail címen lehet.

19 január

DAD'S LUNCH BOX filmvetítés a Hopp Múzeumban

Január 19. (péntek) 16:00-tól a Dad's Lunch Box című szívmelengető családi film lesz látható eredeti nyelven, angol felirattal a Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeumban. Maga a vetítés a múzeumi belépő birtokában ingyenes! A múzeumban jelenleg Gróf Vay Péter püspök japán műgyűjteménye látható, így egy igazán a japán kultúrával átitatott délutánban lehet része az érdeklődőknek!

28 november

Anilogue 21. Nemzetközi Animációs Filmfesztivál

Idén újra a Japán Alapítvány támogatásával kerül megrendezésre az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál!

A fesztivál programjában négy japán anime szerepel, köztük a Ghibli és Miyazaki Hayao legendás rendező legújabb (és meglehet utolsó) alkotása.

9 november

Irodalom Éjszakája 2023 VESZPRÉM

Irodalom Éjszakája 2023 - Veszprém

Az Irodalom Éjszakája olyan kulturális esemény, ahol a város és a világirodalom formabontó stílusban adnak egymásnak három estén át találkozót a közreműködő színházak segítségével.

A világirodalmi felolvasások Budapesten évről évre új helyszínre vándorolnak, hogy az irodalmi élményen túl a város kulturális sajátosságaira is felhívják a közönség figyelmét.

6 november

Nindzsák - A megtévesztő valóság

Előadásunkon a Mie Egyetemről érkező Jamada Júdzsi professzor fogja ismertetni a nindzsák történetét az Aranytíz Kultúrházban.

18 október

Kamishibai gyermekfoglalkozás

Érdekli gyermekét a japán kultúra? Esetleg a mangák és animék szerelmese? Vagy csak szeretné őt megismertetni távoli országok történeteivel, felkelteni az érdeklődését az olvasás és a nyelvtanulás iránt? Akkor szerettel várjuk a gyermekfoglalkozásunkra Önt és gyermekét október 18-án a Japán Alapítvány könyvtárába!

7 október

Japán Nap Szombathelyen

A Japán Alapítvány támogatásával idén is megrendezésre került a Magyar-Japán Baráti Társaság szombathelyi csoportjának éves nagyszabású Japán Napja! A színes programpalettán sok más mellett található teaszertartás, harcművészetek, cosplay, tradicionális japán tánc és taiko koncert is!

15 szeptember

Európai Nyelvi Koktélbár 2023

Immár 13. alkalommal kerül megrendezésre EUNIC Hungary legnagyobb múltú programja, az Európai Nyelvi Koktélbár 2023. szeptember 15-én az Olasz Intézetben!