Út a fenntarthatóság felé – egy Japánban élő magyar szemszögéből - webinárium
Környezetünk óvásának kérdése nem új keletű téma, hiszen az ipari forradalmat követően már a 19. század derekán indultak a természet védelmére és megbecsülésére irányuló mozgalmak. Az elmúlt évtizedekben aztán megszületett és elterjedt a napjainkban oly gyakran hallható „fenntartható fejlődés” kifejezés, mely koncepció a környezetvédelem mellett számos, az élhető jövő érdekében kulcsfontosságú kérdésre igyekszik megoldást találni.
De mik is azok a fenntartható fejlődési célok, és mit tehetünk mi egyéni vagy helyi közösségi szinten, hogy e célokat támogassuk? Milyen példákat láthatunk erre Japánban és Magyarországon pl. a két ország legnagyobb tava, a Biva-tó és a Balaton védelme kapcsán? Ezekről beszél nekünk Fujita-Kövesdi Anikó, aki Japánban ébredt rá, hogy életét a környezet védelmének szeretné szentelni. Megváltoztatta kutatási területét, s később egy hulladékkezelő cégnél helyezkedett el; 2010-ben pedig barátaival megalapította „Ekora” nevű szervezetét Siga prefektúrában. 2014-es függetlenedése óta a környezettudatos életmód promotálása mellett, az „Ekora” vezetőjeként helyi lakosokkal és szervezetekkel, vállalatokkal együttműködésben tevékenykedik a fenntartható világ és társadalom megteremtése érdekében.
Tartson velünk 9. élő webináriumunkon, és ismerje meg egy Japánban élő honfitárunk tapasztalataiból, mit tanulhatunk japán példákból fenntarthatóság terén!
Időpont:
2021.08.14. 11:00
Az előadás online, Zoom webinar formában lesz megtekinthető, melyre regisztrálni az alábbi linken lehet.
https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_zziWqSXrTzqdT6sFxOIn3g
A program kezdete előtt tájékozódjon a Zoom webinar rendszer használatáról az alábbi dokumentum segítségével.
Zoom webinar használati útmutató nézők számára
A Zoom rendszer használatáról a regisztrációt követően hamarosan emailben küldünk Önöknek egy útmutatót, melynek segítségével könnyebben élvezhetik majd Kaneko Szumie előadását. Technikai probléma esetén forduljon kollégánkhoz az info@japanalapitvany.hu címen.
Amennyiben nem érkezik a Japán Alapítványtól email, vagy nem kapja meg a regisztrációt követő pár napon belül a belépési azonosító linket, valószínűleg regisztrációja sikertelen volt. Ebben az esetben vegye fel a kapcsolatot kollégánkkal az info@japanalapitvany.hu címen.