2022-ben a Magyarországi Japánnyelv-oktatási Szimpózium a Magyarországi Japánnyelv-oktatók Társasága, valamint a Japán Alapítvány Budapesti Iroda közös szervezésében valósult meg.

2022. Magyarországi Japánnyelv-oktatási Szimpózium
Az előadások playlistje megtekinthető ezen a linken.

Időpont: 2022. november 12. (szombat)
Lebonyolítás formája: élő
Helyszín: Japán Alapítvány Budapesti Iroda (1062 Budapest, Aradi u. 8-10. )

Jelentkezés előadásra, részvételre: https://forms.gle/xKi14okqA4Sxtbf9A

Program:
8:30 〜 9:00:Regisztráció
9:00 〜 10:20:Előadás a kanjikról (Prof. Zennyouji Toshiyuki, magyar nyelvű tolmácsolással)
10:20 〜 10:30 :Szünet
10:30 〜 11:30:Edcamp 1, 2 (magyar nyelvű és japán nyelvű csoportokat is alkotunk)
11:30 〜 13:00:Ebédszünet, beszélgetés
13:00 〜 14:30:Előadás (15 perc/fő)

①Buzás Barnabás Noel:Japán művészeti és kulturális tábor magyarok által
 ブザーシュ・バルナバーシュ・ノエル:ハンガリー人による日本芸術文化キャンプ

②Markó László:A Momiji nyelviskola 15 éve (a jubiláló Momiji nyelviskola intézményi bemutatása) Momiji
 マルコ・ラスロ:日本語学校の15年

③Sári Orsolya Anna:Egy vidéki japán nyelvstúdió
 シャーリ・オルショヤ・アンナ:田舎の日本語スタジオ

④Varga Flóra :Alternatív japánoktatás a Kürt Alapítványi Gimnáziumban (intézmény bemutatása)
 ヴァルガ・フローラ:クルト財団高校における日本語教育

⑤Hidvégi Zsófia :A nyelvtanároknak szükséges nyelvészeti tudás: az osztatlan tanárképzés bevezető nyelvi kurzusai
 ヒドヴェーギ・ジョーフィア:教師に必要な言語学知識:教員養成課程における日本語学入門コース

⑥Horváth Dávid:Próbálkozások a keigo oktatásában
 ホルヴァート・ダーヴィド:敬語授業の試み

14:00 〜 15:00:Edcamp 3 (magyar nyelvű és japán nyelvű csoportokat is alkotunk)
15:00:Befejezés, beszélgetés
15:30 〜 17:30:Eszmecsere továbbképzések, projektek, rendezvények megrendezéséről →
 MJOT Közgyűlés

Az előadásokról
Várjuk az előadók (MJOT-tagok vagy MJOT tag által ajánlott elődók) jelentkezését. Bármilyen japán nyelvoktatási témával lehet jelentkezni, lehet az kutatási téma, intézmény bemutatás vagy beszámoló az órákról. Az előadás lehet
magyar vagy japán nyelvű, de mivel különféle résztvevők lesznek, kérjük, hogy a ppt-re kerüljön rá a fordítás is. Lehet videóra rögzített előadás is. Az előadás időtartama kérdésre adott válaszokkal együtt 15 perc.

Az Edcamp-ról
Az Edcamp során a résztvevők maguk találják ki a témát, amiről beszélgetni fognak. A felmerülő témák közül mindenki kiválasztja azt, ami őt érdekli, és ahhoz a csoporthoz csatlakozik. Előre meghatározott ideig beszélgetnek a választott témáról. Akinek van olyan
témája, amiről szeretne a többiekkel beszélgetni, az november 10-e csütörtökig az alábbi címen jelentkezzen! (Ha a + jelre kattintanak, bele tudnak írni.)
A délutáni Edcamp témáit aznap, a résztvevőktől tervezzük begyűjteni.

A vidékről érkezők közlekedési támogatása
A támogatáshoz szükséges jelentkezési lapot lásd a Google űrlapon

Kapcsolat: hungarysakura@zohomail.com

Várjuk szeretettel a jelentkezéseket