Uránia Nemzeti Filmszínház / Toldi Mozi
1088 Budapest, Rákóczi út 21. / 1054 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 36-38.

Anilogue 21. Nemzetközi Animációs Filmfesztivál

Idén újra a Japán Alapítvány támogatásával kerül megrendezésre az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivál!

A fesztivál programjában négy japán anime szerepel, köztük a Ghibli és Miyazaki Hayao legendás rendező legújabb (és meglehet utolsó) alkotása. A Japánban is kiemelt érdeklődés övezte animéket az alábbi időpontokban tekinthetitek meg.

A fiú és a szürkegém

(君たちはどう生きるか / The Boy and the Heron, 124 perc, 2023)

November 28. (kedd) 19:00 - Uránia Nemzeti Filmszínház, Díszterem
December 2. (szombat) 16:30 - Uránia Nemzeti Filmszínház, Díszterem

Rendező: Miyazaki Hayao

Egy Mahito nevű fiatal fiú, aki az édesanyja után vágyakozik, egy olyan világba merészkedik, amelyen élők és holtak osztoznak. Ott a halál véget ér, és az élet új kezdetet talál. Félig önéletrajzi ihletésű fantasy az életről, a halálról és az alkotásról, tisztelgés a barátság előtt.

Magányos kastély a tükörben

(かがみの孤城 / Lonely Castle in the Mirror, 116 perc, 2022)

November 29. (szerda) 20:00 - Uránia Nemzeti Filmszínház, Díszterem
December 1. (péntek) 20:00 - Toldi Mozi

Rendező: Hara Keiichi

Hét tinédzser felfedezi, hogy hálószobájuk tükre valójában ajtó, és magányos életükből egy kanyargós lépcsőkkel és éberen figyelő portrékkal teli, csodás kastélyba kerülnek. Egy farkasmaszkos lány játékra invitálja őket.

Komada – a legendás whisky nyomában

(駒田蒸留所へようこそ / A Whiskey Family, 91 perc, 2023)

December 1. (péntek) 20:00 - Uránia Nemzeti Filmszínház, Díszterem
December 2. (szombat) 20:00 - Toldi Mozi

Rendező: Yoshihara Masayuki

Kotaro, aki egy japán kézműves whiskyvel kapcsolatos projekten dolgozik, felkeresi a Komada lepárlóüzemet. A családi vállalkozás élén álló fiatal nő, Rui keményen dolgozik azon, hogy újra előállíthassák a védjegyükké vált whiskyt, a Koma-t, amelynek gyártásával évekkel ezelőtt fel kellett hagyniuk. Ehhez azonban nemcsak az anyagi források hiányoznak, hanem számos információnak is a nyomára kellene bukkanni.

Tűzmadár – a virág emléke

(火の鳥エデンの花, Phoenix: Reminiscence of Flower, 94 perc, 2023)

December 1. (péntek) 20:00 - Uránia Nemzeti Filmszínház, Díszterem
December 2. (szombat) 20:00 - Toldi Mozi

Rendező: Nishimi Shojiro

A kietlen Eden17 bolygón történt tragédia, szerelmének elvesztése után Romi, hogy életét a fia számára meghosszabbítsa, fagyott álomba merül. Ám egy hiba folytán 1300 évvel később egyedül ébred a távoli jövőben. A bolygót ekkorra már benépesítették új lakói, és Romi az általuk épített hatalmas város, Eden17 királynője lesz. Egy napon útnak indul a Földre, hogy  teljesítse a kisfiának tett ígéretét. Az Osamu Tezuka legendás mangasorozatán alapuló történet új befejezést kap ebben a Shojiro Nishimi rendező és a STUDIO4℃ által készített látványos filmben.

Időpont:

November 28. (kedd) 19:00 - A fiú és a szürke gém (Uránia Nemzeti Filmszínház)

November 29. (szerda) 20:00 - Magányos kastély a tükörben (Uránia Nemzeti Filmszínház)

December 1. (péntek) 20:00 - Magányos kastély a tükörben (Toldi Mozi)

December 1. (péntek) 20:00 - Tűzmadár – a virág emléke (Uránia Nemzeti Filmszínház)

December 2. (szombat) 16:30 - A fiú és a szürke gém (Uránia Nemzeti Filmszínház)

December 2. (szombat) 19:00 - Komada – a legendás whisky nyomában (Uránia Nemzeti Filmszínház)

December 2. (szombat) 20:00 - Tűzmadár – a virág emléke (Toldi Mozi)

December 3. (vasárnap) 20:00 - Komada – a legendás whisky nyomában (Toldi Mozi)

Helyszín:

Uránia Nemzeti Filmszínház
(1088 Budapest, Rákóczi út 21.)

Toldi Mozi
(1054 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 36-38.)

Belépő:

A filmfesztivál előadásaira a belépődíj 2600 Ft.

Bérlet: 9900 Ft

Diák, pedagógus, nyugdíjas kedvezmény: A kedvezményre jogosult nézők a pénztárban 1950 Ft-os áron válthatnak jegyet.

Az Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált NEM a Japán Alapítvány szervezi, bármilyen kérdéssel kérjük keressék közvetlenül a fesztivál szervezőit, illetve a vetítések helyszínét biztosító Uránia Nemzeti Filmszínház és a Toldi Mozi munkatársait.