Az Attack on Titan (Shingeki no Kyojin) eredete és kifelé mutató szemlélete

Shingeki

Hogyan született meg a világ számos országában népszerűségnek örvendő Shingeki no Kyojin című manga? Ebben az előadásban arra helyezzük a hangsúlyt, miszerint a Shingeki no Kyojin történetében a szerző nemcsak egyes szereplőket, hanem egy egész világot igyekezett megalkotni — ennek kapcsán bemutatjuk a szerző, Isayama Hajime debütáló alkotását, kifejezésmódjának jellegzetességeit, valamint azon műveket, amelyek inspirálták a Shingeki no Kyojin megalkotásakor.

Az előadás japán nyelven, magyar tolmácsolással zajlik.

Előadó:

Fujimoto Yukari professzor (Meiji Egyetem)

Fujimoto Yukari a japán Kumamoto prefektúrában született, majd a Tokiói Egyetemen szerzett diplomát szabadbölcsészetből. Előbb szerkesztőként dolgozott a Chikuma Shobónál, majd a Meiji Egyetem Nemzetközi Japanológia Tanszékének professzora lett. Szakterülete a mangakultúra és a nemek közötti egyenlőség elmélete. Tagja volt a Tezuka Osamu Cultural Prize választóbizottságának, a Kodansha Manga Award választóbizottságának és a Japan Media Art Festival Manga Division zsűrijének. Tagja a Japan Society for Manga Studies igazgatótanácsának.

Időpont:

2024. február 17. (szombat) 15:00-17:00

Helyszín:

Aranytíz Kultúrház, Tolnay Klári Színpad
(1051 Budapest, Arany János u. 10., 3. em.)

Regisztráció:

Az előadás ingyenes, de regisztrációhoz kötött!
Regisztráció: ITT