Isze és Kumano szent földjein járva
Japánban nagy múltra tekint vissza a természet tisztelete; a szentélyek létrejöttét megelőző időkben fák, kövek, ligetek vagy épp hegyi szirtek szolgáltak szent helyekként, melyek a megannyi kami, azaz istenségek otthonaként szolgáltak a sintó vallásban. Ma már több, mint 80.000 szentély található az országban, s ugyan első ránézésre hasonlónak tűnhetnek, megannyi jellegzetességüknek köszönhetően merőben különböznek. Következő kulturális előadásunkon a Kii-hegység folyókkal tagolt, áthatolhatatlan erdőkkel borított vidékeire kalauzol el minket Jamada Júdzsi, a Mie Egyetem professzora, aki a térség két legfontosabb szent helyét, Iszét és Kumanót járva körbe enged bepillantást nekünk a japán vallástörténetbe.
Jamada Júdzsi a Mie Egyetem Bölcsészettudományi Karának oktatója, kutatója, egyben az egyetem Nindzsa-kutatási Központjának aligazgatója. Szakterülete az ókori és középkori japán vallástörténet, jelenleg a nindzsa-kutatáshoz kapcsolódó publikációi mellett több munkája foglalkozik az Isze és Kumano régiók vallásával és a történeti kultúrájával, valamint a japán szellemekkel és a hiedelemvilággal.
Az előadás japán nyelven, magyar tolmácsolással zajlik.
Dátum:
2022. november 03. 18:00
Helyszín:
Aranytíz Kultúrház - Nagylovag terem
(1051 Budapest, Arany János u. 10.)
A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Ehhez kérjük töltse ki a jobb oldalon található Jelentkezési lapot.
Amennyiben regisztráltak, de mégsem tudnak részt venni a programon, kérjük előzetesen jelezzék, hogy az Önök számára fenntartott helyet másnak átadhassuk. Szíves együttműködésüket előre is köszönjük.