1. A Verseny célja

– Lehetőséget biztosítani a nyelvtanulóknak, hogy nyelvi készségeiket kamatoztatva fejlesszék kreativitásukat.
– segíteni a nyelvtanulókat saját kultúrájuk megértésében, japán nyelvtudásuk fejlesztésében
– audiovizuális pályaművek elkészítésével elősegíteni a Japánban és a Közép-Európai országokban élők közötti kölcsönös megértést

2. A jelentkezés feltételei

– a jelentkező nem japán anyanyelvű, és az alábbi 13 ország valamelyikében él:
   Makedónia, Horvátország, Koszovó, Szlovákia, Szlovénia, Szerbia, Csehország, Magyarország, Bulgária, Bosznia-Hercegovina, Lengyelország, Románia, Montenegró
– jelentkezés egyénileg vagy csoportosan

3. A pályaművekről

a. A japán nyelven elkészített pályaművek témája: „Az én városom 「わたしの町」”.
  b. A pályamű a pályázó saját alkotása, máshol még nem került bemutatásra.
  c. A pályaművek maximum 3 perc hosszúak lehetnek. (Az ennél lényegesen hosszabb alkotásokat az elbírálás során pontlevonással szankcionáljuk.)
  d. A pályaművek japán nyelvű kommentárral rendelkeznek. A kommentárnak, legyen hang vagy felirat, japán nyelvűnek kell lennie. A japán nyelvű kommentárral nem rendelkező alkotások nem felelnek meg a pályázat feltételeinek.
  e. A videók formátuma mp4, méretük maximum 1Gb lehet.
  f. Az Alapítvány a díjazott alkotásokat honlapján, hivatalos youtube, facebook oldalán, valamint a JFBP Japánnyelvi Kurzusok oldalán is közzéteszi.
  g. A pályaművek benyújtása az alább ismertetett Egyéb fontos tudnivalók alapos elolvasása, valamint a Japán Alapítvány Budapesti Iroda által előkészített beleegyező nyilatkozat aláírása után történik.

Egyéb fontos tudnivalók:
– Az elkészült pályamű szerzői joga kizárólag az alkotóé, ám a pályázó pályázatával hozzájárul ahhoz, hogy az Alapítvány, valamint az Alapítvány által felhatalmazott egyéb szervezetek a pályaművet külön engedély kérése nélkül, díjmentesen felhasználhassák. A pályázó a pályaművet érintő jogait az Alapítvánnyal szemben nem érvényesíti.
– A pályázó biztosítja a szervezőt, hogy a pályamű (beleértve az alkotásban szereplő hang- és képanyagot, illetve egyéb írásos szövegeket) nem tartalmaz harmadik fél (szerzői, képmáshoz vagy védjegyhez, illetve egyéb szellemi termékhez fűződő) jogait sértő részleteket. Amennyiben harmadik fél jogi követeléssel állna elő, a pályázó felelős saját költségén rendezni az ügyet, az Alapítvány közreműködése, bevonása nélkül.
– A harmadik fél jóhírét, szavahihetőségét vagy bármilyen más jogát sértő, illetve egyéb jogszabályba ütköző tartalmak ellentétesek a Verseny céljaival, így azok a pályaművek, melyeket az Alapítvány nem megfelelőnek ítél meg, a Versenyből kizárásra kerülnek. A pályaművek diszkvalifikálására az eredményhirdetés után is sor kerülhet, abban az esetben, amennyiben a jogsértő tartalmakról az Alapítvány utólag szerez tudomást.
– A pályázó pályaműve benyújtásával tudomásul veszi a fent említett pontokat.

4. A jelentkezés módja

Jelentkezni az alábbi linken található jelentkezési űrlap kitöltésével lehet. A pályázónak a pályaművet saját vagy a csoport képviselőjének Google Drive-jára kell mentenie, amelyhez letöltési hozzáférést kell biztosítania a Japán Alapítvány számára. A letöltési útvonalat a jelentkezési űrlapon kell feltüntetnie. A Japán Alapítvány a jelentkezési űrlap beérkezéséről és a pályamű letöltéséről két munkanapon belül visszaigazoló emailt küld.
* Amennyiben a Google Drive-tól eltérő online tárhelyet kíván használni, kérjük, lépjen kapcsolatba velünk a „7. Kapcsolat” alatt feltüntetett elérhetőségeken

Jelentkezési lap és Beleegyező nyilatkozat

Pályaművek leadási határideje: 2024. december 1. (vasárnap)

5. Elbírálás kritériumai

– “Az én városom” varázsa megfelelően van-e érzékeltetve a pályaműben?
– A jelentkezési lapon feltüntetett alkotói célok és mondanivaló érthető-e, a japán nyelvet hatékonyan használja-e az érdekében
– Kreativitás

A fenti kritériumok alapján a zsűri egy fődíjat és egy különdíjat oszt ki a pályázók közt.

6. Díjak

Fődíj: Japán Alapítvány válogatott ajándékok (termoszpoharak, mobilakkumulátorok, ökotáskák, füzetek)
   * Csoportos pályázás esetén a csoportlétszámnak megfelelő számú ajándékot küldünk, ám legfeljebb 5 fő részére.
Különdíj: Japán nyelvkönyvek (Marugoto starter ~ Marugoto intermediate 2., 1-1 kötet)
Résztvevői ajándék (igény esetén): Japánnyelvi online tanácsadás irodánk nyelvi szakértője vagy nyelvi asszisztense vezetésével
   * Résztvevőinknek nyelvtanulási módszerekkel kapcsolatos online konzultációt, japán társalgási foglalkozást ajánlunk fel, melyet japán anyanyelvű nyelvi szakértőnk vagy nyelvi asszisztensünk vezet. A jelentkezés és a részvétel nem kötelező. Csoportos jelentkezés esetén csak csoportos részvételre van lehetőség. Egyéni foglalkozásra a csoport egyes tagjainak nincs lehetőség.

Eredményhirdetés: 2025. január közepe

7. Kapcsolat:

Nikolényi Gergely (H-P.: 9:00–17:00 (magyar, japán, angol))
    email: Gergely_Nikolenyi@jpf.go.jp