A 2024. Magyarországi Japánnyelv-oktatási Szimpózium a Sakura Network Magyarországi Tagjaival való közös együttműködés kereteiben valósul meg, az alábbiak szerint.

időpont:  2023. október 5. (szombat)
helyszín: Japán Alapítvány Budapesti Iroda (1062 Budapest, Aradi u. 8-10.)

Előadásra az alábbi címen lehet jelentkezni az előadói téma, valamint rövid összefoglalójának elküldésével:  japannyelv.oktatasi.szimpozium@gmail.com

<Az előadásokról>
Várjuk előadni kívánók jelentkezését! Bármilyen, a japán nyelvoktatással kapcsolatos témával lehet jelentkezni, például kutatási prezentációval, intézményi vagy japánórai gyakorlattal kapcsolatos beszámolóval. Az előadásokat lehet japánul vagy magyarul tartani, ám a résztvevők sokszínűsége miatt az előadásokhoz PPT vagy egyéb formában elkészített fordításokat is kérünk. Videó formában megtartott prezentációra is van lehetőség. Az előadás időtartama 15 perc, beleértve a prezentációt követő kérdés-felelet szekcióra szánt időt is.

<A véleménycsere szekcióról>
Témafelvetőket keresünk a véleménycsere szekcióra. Van olyan téma, amiről szívesen gondolkodna közösen a többi résztvevővel? A témafelvetés ideje: 15 perc, amelyet követően a résztvevők megvitatják véleményeiket egymással.

* Ha bármilyen kérdése támad az előadás tartalmi részével kapcsolatban, kérjük, forduljon a Magyarországi Japánnyelv-oktatási Szimpózium szervezőbizottságához.

<Tervezett program>
8:30–9:00        érkezés
9:00–9:15        megnyitó
9:15–10:45      workshop