Töltsön egy izgalmas napot a japán tradíciók szellemében és gyönyörködjön a Dani Zoltán által létrehozott SZENTENDREI JAPÁNKERTBEN! Látogasson el a kertbe ezen a különleges napon amikor Szentendre amúgy is Éjjel- Nappal Nyitva!

Szentendrei Japánkert Feszt

Helyszín:

Szentendrei Japánkert

(2000 Szentendre, Czóbel stny.)

Időpont:

2023. augusztus 26. (szombat) 10:00-től

Program:

10:00 - Kapunyitás

10:30-10:50 - Nyitóbeszéd: japán nagykövete Otaka Masato és Fülöp Zsolt Szentendre polgármestere

10:00-17:00 - Zopcsák Ferenc japán kalligráfus egész nap várja az érdeklődőket. Ferenc instrukciói alapján ki is próbálhatjátok ezt a tradícionális művészeti ágat, de kérhettek egyedi kalligráfiákat is.
A részvétel vagy egyéb díjazás adományos jellegű.

10:00-17:00 Origami készítés a Magyar Origami egyesület egyik tagjával
díjazás adományos jellegű

11 :00-12:00 A Budapest Főnix Kendo and Iaido klub bemutatója
A klub magyarország első Japán vívóklubja 1982 óta töretlenül működik és számos nemzetközi sikerrel büszkélkedhet európa és világbajnokságokon is.
Ingyenes

11:30-12:00 - Urasenke teaceremónia bemutatója
Ebben a fél órában az Urasenke iskola magyar képviselői bemutatják A Tea Útját amin egyáltalán nem olyan könnyű járni mint azt gondolnánk és kiderül miért is tarják ezt a teafogyasztási formát a megvilágosodás egyik lehetséges ösvényének:) Rengeteg értéket és tanítást képvisel ez a gyakorlat az Élni Tudással kapcsolatban.
Ingyenes

14:00 - Urasenke teakóstoló a Newsee Storeban I. turnus
14:30 - Urasenke teakóstoló a Newsee Storeban II. turnus
15:00 - Urasenke teakóstoló a Newsee Storeban III. turnus
15:30 - Urasenke teakóstoló a Newsee Storeban IV. turnus
díjazás: 2500 Ft
A kóstolókra előre regisztrálni kell augusztus 20.-ig itt:
Helyszín: /Alkotmány utca 3./Newsee Store

12:00-16:00 - Kimonó próba, fotózkodás és Japán néptánc lecke Holló Viktóriával. Megtudhatjuk mikor, mit, mivel hogyan viselnek hagyományosan a japán emberek és ki is próbálhatjuk őket. A program részeként pedig Viktória mindannyiunknak megtanít egy egyszerű japán néptáncot.
Részvétel ingyenes

13:00-14:00 Japánkerti Séta Dani Zoltánnal a kert alapítójával
ingyenes program

14:00-17:00 Japán könyvkötés Törőcsik Kata Papírművésszel
Regisztráció: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf7XKJrrujciy.../viewform
díjazás: 5000 Ft

18:00-19:00 Kyo Kyto Taiko koncert
A Kyo Kyto Taiko magyarország első Japán dob együttese. Az alapító tagok Laár Dávid és Takaku Keijiro. A taiko dobok mellett a japán fuvola (sakuhacsi és sinobue) hallható lesz
Regisztráció: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSf7XKJrrujciy.../viewform
Díjazás: helyszínen válott jegy esetében 3500 Ft
Elővételben: 3000 Ft
Jegyeket elővételben utalással tudtok váltani augusztus 20.-áig a newsee.store jelentkezési linkje alapján visszaigazolás után.

10:00-18:00 Jótékonysági Kokeshi baba vásár Vásárhelyi-Tóth Réka gyűjteményéből. ( Réka magyar kokeshibaba készítő aki számos nemzetközi díjat és elismerést tudhat a magáénak) A befolyt összegből fákat ültetünk majd. Amennyiben egyetértesz céljainkkal adományozz bátran bármekkora összeget a helyszínen:)

A helszínen tudtnakk vásárolni japán portékákból, valamint megkóstolhatók japán ételek és italok is!