A "Saberjünk!" egy nyelvi találkozó, melyen a Magyarországon japánt tanulók kötetlenül beszélgethetnek japánokkal vagy egymással. Bárkit szívesen látunk, aki kicsit is ért japánul. Jelentkezésre, regisztrációra nincs szükség. Ha van kedved japánul társalogni, látogass el a feltüntetett időpontban könyvtárunkba!
2026. június 17. (szerda) 18:00 órától Dr. Pataki-Tóth Angelika, a Károli Gáspár Református Egyetem Japán Tanszékének adjunktusa tart kulturális ismeretterjesztő előadást, körbejárva a jókaiok és egyéb természetfeletti lények eredetét és megjelenésüket a (japán) popkultúrában.
A "Kössük össze! Közép-Kelet-Európa és Japán" célja, hogy lehetőséget biztosítson a japán nyelvű kommunikációra azáltal, hogy összekapcsolja a japán anyanyelvűeket a különböző országokban, elsősorban Közép- és Kelet-Európában japánul tanulókkal. Ha szeretnéd japán nyelvtudásodat kipróbálni, japánul kommunikálni anyanyelvi beszélőkkel, akkor téged is szeretettel várunk - kortól és nyelvi szinttől függetlenül.
Az Irodalom Éjszakája rendhagyó világirodalmi barangolásra hív: három estén át 25 ország 25 szerzőjétől színészek olvasnak fel részleteket az irodalomhoz nem feltétlenül kötődő, azt új megvilágításban láttató helyeken. Japán irodalmát ez alkalommal Higasino Keigo képviseli az X - A gyilkos ismeretlen című regényével, melyet Vékony Anna olvas fel MÁJUS 30-án, a DEBRECENI IRODALOM HÁZÁban!
A "Saberjünk!" egy nyelvi találkozó, melyen a Magyarországon japánt tanulók kötetlenül beszélgethetnek japánokkal vagy egymással. Bárkit szívesen látunk, aki kicsit is ért japánul. Jelentkezésre, regisztrációra nincs szükség. Ha van kedved japánul társalogni, látogass el a feltüntetett időpontban könyvtárunkba!
A Japán Alapítvány Budapesti Iroda bevezető szintű japán nyelvtanfolyamot indított, amelyhez a „Marugoto: Nihon no kotoba to bunka (japán nyelv és kultúra)” című tankönyvet használja.